✿رفیق نابم خدا✿
بسم الله الرحمن الرحیم .أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ
نويسندگان
بسم الله الرحمن الرحیم

مضمون حدیثی از امام رضا (ع) که میفرمایند: ما ندیدیم که خداوند انجام کاری را حرام کند مگر که آن چیز مایه ی ذلت و خواری و فساد انسان شود و ندیدیم که خداوند انجام کاری را واجب بشمرد مگر آنکه آن چیز مایه ی سعادت و کمال انسان بشود.
اگر ما فکر کنیم که خداوند وظایفی را که بر عهده ما نهاده است برای سود خودش است و ما را به آنها امر نموده که خودش سودش را ببرد به هیچ وجه پی به مهربانی و بخشندگی خداوند نمیبریم ولی اگر تفکرمان این باشد که خداوند برای سعادت خودمان این برنامه ها را قرار داده که در اصل هم همین است پی به صفات الرحمن و الرحیم خداوند میبریم و درمی یابیم که خداوند چه اندازه بندگانش را دوست دارد و به چه اندازه سعادت آنها را خواستار است که اینها همه نشانه های مهربانی و بخشندگی خداوند است.
خداوند متعال به حضرت داوود (ع) میفرمایند:
ای داوود اگر روی گردانان از من چگونگی انتظارم برای آنان و مدارایم با آنان و اشتیاق مرا در ترک معصیت هایشان می دانستند بدون شک از شوق آمدن به سوی من می مردند و بندبند وجودشان از محبت من از هم می گسست.
میزان الحکمه-جلد 4 - صفحه 2797

[ ۱۳٩٤/٥/۳۱ ] [ ٧:۳٢ ‎ب.ظ ] [ حنانه حسنی ساطحی ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم الهی به زیبایی سادگی ✿ به والایی اوج افتادگی ✿ رهایم مکن جز به بند غمت ✿ اسیرم مکن جز به ازادگی
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
امکانات وب


Up Page

دانلود آهنگ جدید
آیکون زیبا سازی, لوگو زیبا سازیآیکون زیبا سازی, لوگو زیبا سازیآیکون زیبا سازی, لوگو زیبا سازیآیکون زیبا سازی, لوگو زیبا سازی